خوراکی‌های مفید و آرامش بخش

خوراکی‌های مفید و آرامش بخش

برخی محصولات طبیعی ویژگی‌هایی را ارائه می‌کنند که سیستم عصبی از آن‌ها سود برده و با آثار استرس نیز مقابله می‌کنند.

زمانی که به همراه یکدیگر استفاده شوند، آن‌ها می‌توانند راه حلی مناسب و قوی را شکل دهند. برای پیشگیری و کمک به درمان اضطراب، افسردگی یا اختلالات تحریک پذیری می‌توانید این قبیل محصولات را در رژیم غذایی روزانه خود جای دهید.
مصرف ویتامین‌های B. و برخی مواد معدنی، مانند منگنز و فسفات، به صورت منظم می‌تواند کمک بزرگی باشد.

_سبزیجات
سبزیجات، به طور عمده انواع برگدار سبز تیره، فواید بسیاری برای سیستم عصبی دارند. سبزیجات برگدار سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر هستند.

کاهو و شاهی آبی گزینه‌های خوبی هستند.
آراگولا نیز از ویژگی‌های خوبی بهره می‌برد.
اسفناج سرشار از ویتامین هاست و به سیستم عصبی کمک می‌کند.

_جو دوسر
جو دوسر یکی از مغذی‌ترین غلات محسوب می‌شود. این ماده غذایی از محتوای فیبر و پروتئین زیاد بهره می‌برد.
جو دوسر به دو روش بر سیستم عصبی انسان اثرگذار است: این ماده سطوح انرژی را تجدید کرده و با اضطراب و تحریک پذیری نیز مقابله می‌کند.

_مخمر آبجو

مخمر آبجو که به نام مخمر مغذی نیز شناخته می‌شود از جمله بهترین مواد غذایی توصیه شده برای افراد عصبی است. این ماده سرشار از ویتامین‌های خانواده B. است. همچنین، مخمر آبجو حاوی کلسیم، فسفات و مواد معدنی دیگر مفید برای سیستم عصبی است.
به منظور تسکین اضطراب و استرس، مخمر آبجو را می‌توانید با مواد تشکیل دهنده بسیار دیگری در یک نوشیدنی یا یک غذا استفاده کنید.

_ریحان

ویژگی اصلی ریحان ضد استرس بودن آن است. همچنین، این ماده غذایی به درمان مشکلات معده ناشی از وضعیت احساسی فرد کمک می‌کند.
ریحان از ویژگی‌های ضد التهابی و ضد باکتری نیز سود می‌برد

_شکلات
در این مورد، روی سخن ما متوجه شکلات تلخ با درصد کاکائو بیش از ۷۰ درصد است. شکلات تلخ چیزی فراتر از یک شیرینی بوده و می‌توان آن را یک غذا محسوب کرد. شکلات تلخ از ویژگی‌های آنتی اکسیدانی بهره می‌برد که اثرات استرس را کاهش می‌دهد.
افزون بر این، شکلات تلخ برای سیستم عصبی نیز مفید است. این ماده غذایی به لطف محتوای تئوبرومین خود مغز را تحریک می‌کند. افزون بر این، شکلات تلخ حاوی فلاونوئید‌های است که از رگ‌های خونی محافظت کرده و به عملکرد شناختی کمک می‌کنند.

_گردو
گردو یکی از مغز‌های خوراکی خوشمزه و مقوی است که از ویژگی ضد افسردگی بهره می‌برد. این اثر از مقدار قابل توجه اسید‌های چرب موجود در گردو که به تولید سروتونین کمک می‌کنند، سرچشمه می‌گیرد. سروتونین یک انتقال دهنده عصبی است که سیگنال‌های شادی و رضایت را در بدن منتشر می‌کند.
گردو می‌تواند حالت اضطراب و افسردگی را به طور قابل توجهی بهبود ببخشد. برای بهره‌مندی از فواید گردو مصرف دو قاشق غذاخوری از آن در روز کفایت می‌کند.

_کلم قرمز
مشابه با بیشتر میوه جات و سبزیجات بنفش رنگ، کلم قرمز حاوی آنتوسیانین‌ها است. آنتوسیانین‌ها از بدن در برابر بیماری قلبی محافظت می‌کنند.
کلم ذهن را پاکسازی می‌کند، که به کسب آرامش و حالت آسودگی کمک می‌کند. همچنین، کلم قرمز از ویژگی‌های ضد سرطان برخوردار است و با استرس مقابله می‌کند.

_به‌لیمو
این گیاه یک آرامشبخش طبیعی است. به‌لیمو استرس را تسکین می‌دهد و به مبارزه با بی خوابی و اضطراب کمک می‌کند. به طور سنتی، افراد از این گیاه برای کمک به بهبود شرایط گوارش و دفع گاز استفاده می‌کنند.

_سنبل الطیب
سنبل الطیب به واسطه خواص آرامش بخش خود مشهور است. این گیاه با بی خوابی مقابله می‌کند و برای کاهش درد قاعدگی نیز موثر است.

_گل ساعتی
استفاده از گل ساعتی می‌تواند به آرامش عضلات و اعصاب کمک کند. به لطف اثرات خود، این گل گزینه‌ای مناسب برای افراد عصبی محسوب می‌شود.

_جینسینگ
این ریشه به مقابله با افسردگی و خستگی مزمن کمک می‌کند. به لطف اثرات آرامش بخش خود، جینسینگ یک گزینه فوق العاده برای افراد دچار استرس و اضطراب محسوب می‌شود.

عصر ایران

بستن منو
×
×

سبد خرید